top of page
les-sliz.jpg

Voľnočasové aktivity

V BIELYCH KARPATOCH

rodina-v-lese-chata-lovichovec-biele-kar

Prechádzky lesnou krajinou

Okolité lesy Bielych Karpát, ktoré sa nachádzajú severovýchodne od chaty, ponúkajú nenáročné turistické prechádzky v pravej zalesnenej krajine. Uvoľnite všetky zmysly a ponorte celú svoju myseľ do farieb, vôní a zvukov nefalšovaného lesa.

cykloturistika-biele-karpaty.jpg

Cykloturistika

Biele Karpaty v okolí Zemianskeho Podhradia a Novej Bošáce poskytujú množstvo nenáročných trás vhodných pre rekreačnú cykloturistiku. Keď prídete na našu chatu, určite si so sebou prineste bicykle a objavujte čaro miestnej krajiny.

Cachtice.jpg

Čachtický hrad

Hrad bol postavený v 15. storočí a patril do sústavy pohraničných kráľovských hradov, chrániacich západné hranice Uhorska. Okrem hradu sa v obci Čachtice nachádza aj múzeum zriadené v Draškovičovskom kaštieli. www.cachtickyhrad.eu

bile-karpaty.jpg

Mikulčin vrch (CZ)

Lyžiarsky areál sa nachádza na českej strane Bielych Karpát vo výške 750 m nm. Sú tu 2 zjazdovky, jedna s umelým zasnežovaním a osvetlením. Pre bežkárov sú k dispozícii značené trate v celkovej dĺžke až 70 km. www.skicentrumbilekarpaty.cz

BAN_2001_DxO20x30cm-matte-w500.jpg

Haluzická tiesňava

Haluzická tiesňava je malebná roklina, vyhĺbená tokom miestneho potoka, ktorá sa nachádza neďaleko obce Haluzice. Prechod tiesňavou ponúka niekoľko unikátnych pohľadov na miestnu karpatskú prírodu.

BAN_2048_DxO20x30cm-matte-w500.jpg

Jazero Zelená voda

Nájdete ho len kúsok od Nového Mesta nad Váhom. Rozľahlý rekreačný areál ponúka široké možnosti stravovania i športového vyžitia. Pri jazere sú vybudované dve veľké pláže. Zelená voda je počas letnej sezóny miestom konania festivalov, koncertov a diskoték.

mini-farma-lubina.jpg

Mini farma v Lubine

Farma ponúka malú zoologickú záhradu s exotickými i hospodárskymi zvieratami, jazdenie na koníkovi, lesné ihrisko, vodné ihrisko, rozprávkové domčeky, „hladkací“ zookútik, vystúpenia zvieratiek a mnohé iné.

www.minifarma.sk

9486-tura-biele-karpaty-fin.jpg

Túra cez osadu Rolincová

Začína sa v obci Nová Bošáca, kde sa ide po zelenej značke. Vystupuje sa na vrch Bestinné, potom na Dahatné, a následne sa prejde osadou Rolincová, kde sa odbočí na žltú značku, po ktorej sa ide dole do Zemiankeho podhradia.

IMG_20200529_125917-1024x768.jpg

Rozhľadňa na kopci Hájnica

Výstup k drevenej rozhľadni je skvelý tip na výlet v okolí Haluzíc. Výhľad z rozhľadne ponúka nezabudnuteľné pohľady na okolitú jemne zvlnenú krajinu, malebné dedinky, kostolíky a v diaľke aj hrady, ako Beckov a Trenčín.

Beckov.jpg

Hrad Beckov

Hrad Beckov je situovaný neďaleko rieky Váh. Svoje sídlo tu mali viaceré uhorské šľachtické rodiny a osobnosti. Okrem prehliadky hradu sa tu môžete počas sezóny zúčastniť na mnohých atraktívnych podujatiach.

www.hrad-beckov.sk

12687a87-471f-45d8-95d7-11ab508ed606.jpg

Rozhľadňa Veľký lopeník

Na Veľkom Lopeníku, jednom z najvyšších vrchov Bielych Karpát, sa nachádza 22 metrov vysoká rozhľadňa, postavená ako symbol bratstva Čechov a Slovákov. Túru na Veľký Lopeník môžete začať v obci Nová Bošáca výstupom po modrej značke.  

ski-park-kalnica.jpg

Ski Park Kálnica

Lyžiarske stredisko sa nachádza na úpätí pohoria Považský Inovec, 8 km od Nového Mesta nad Váhom. Pre milovníkov lyžovania sú na zjazdovke k dispozícii 3 vleky, lyžiarska škola, požičovňa lyží a snowboardov. www.skicentrumkalnica.sk

bottom of page