top of page
ranajky-sliz.jpg

Stravovanie

NA CHATE LOVICHOVEC

Raňajky

Bohaté a chutné raňajky sú základom úspešného dňa plného zábavy a dobrodružstva. Každé ráno vám preto pripravíme raňajkový bufet, kde si môžete vybrať z každého rožku trošku. Nájdete tu cereálie, syrovú misu a mäsové výrobky, vajíčka, domáce nátierky, čerstvý chlieb a čerstvú zeleninu aj ovocie. 

Pre tých, čo uprednostňujú na ráno niečo sladké, ponúkame čerstvé lokálne pečivo s domácim džemom, vianočku alebo tradičné frgále s makovou, tvarohovou, orechovou, lekvárovou alebo ovocnou plnkou. Aby vám u nás raňajky nezovšedneli, ich jednotlivé zložky pravidelne striedame.

ranajky-chata-lovichovec.jpg
ranajky-chata-lovichovec2.jpg
ranajky-chata-lovichovec3.jpg
ranna-kava-chata-lovichovec.jpg

Obed

V prípade, že sa rozhodnete stráviť celý deň na Chate Lovichovec, obedy zabezpečujeme formou donášky z miestnej reštaurácie. Vybrať si môžete z pestrej ponuky chutných domácich jedál, ktoré vám naservírujeme v našej jedálni alebo na slnkom zaliatej terase. Ponuka jedál je naozaj široká, pravidelne sa obmieňa a prispôsobuje sezóne a vašim požiadavkám. Nájdete v nej tradičné polievky, mäsité, vegetariánske, múčne a sladké jedlá, ale aj čerstvo upečenú vynikajúcu pizzu. O aktuálnej ponuke sa prosím informujte u nášho personálu, ktorý Vám rád poradí s výberom.

obed-matte.jpg

Večera

Aká by to bola chatovačka bez poriadnej grilovačky. Môžete sa rozhodnúť, či si večeru pripravíte sami, alebo to necháte na nás. Naši hostia majú preto k dispozícii altánok a ohnisko, kde si s deťmi môžu opiecť špekáčky a slaninku od miestneho mäsiara. V našej vonkajšej kuchyni vám vieme pripraviť aj náročnejšie špeciality. Hitom je grilované kuriatko, steaky, klobásky ale aj syr či grilovaná zelenina.

Výbornou voľbou môže byť fantastický kotlíkový guľášik. Počas chladných a zimných večerov vám vieme pripraviť typické chatárske minútky podávané v našej jedálni. Určite by ste mali ochutnať napríklad pečené zemiaky s bryndzou a do chrumkava opraženou slaninkou, naše lovichovské ratatouille, parené buchty so slivkovým lekvárom alebo pravú domácu krupicovú kašu s čokoládou a škoricou.

spekacky-matte.jpg
kotlikovy-gulas-matte.jpg

Niečo malé pod zub

cabajska-klobasa-matte.jpg

Nápoje a doplnkový tovar

napoje-nealk-matte.jpg

K posedeniu pri vínku a pive dobre padne na prehryznutie niečo malé. Vyberte si z ponuky našich lopárov s údeninami, výberom syrov či domácou paštétou. Podávané sú s nakladanou zeleninou a voňavým pečivom. Ku kávičke alebo čaju vám určite pôjdu na chuť tradičné frgále s makovou, tvarohovou, orechovou, lekvárovou alebo ovocnou plnkou.

Aby ste sa na Chate Lovichovec cítili ako doma, máte prístup do našej chladničky, komôrky a k dispozícii je pre vás aj samoobslužný kávovar. Stačí si vybrať, na čo máte práve chuť - nealko sortiment, pivo, víno, lokálne špecialitky, káva, čaj alebo drobná maškrta - horalky, čokoláda, cukríky či slané oriešky. Ponúknite sa a zapíšte vašu konzumáciu na kartu vašej izby.

bottom of page